Haber Kuzey Kıbrıs

LAPTA’DA ORTAM GERGİNLEŞİYOR

LAPTA’DA ORTAM GERGİNLEŞİYOR
03 Nisan 2020 - 1:30

Lapta bölgesinde bir kişiye daha yapılan PCR testinin sonucunun pozitif çıktığı öne sürüldü. Dün akşam yapılan test sonuçları bugün sabah itibariyle çıkmaya başladı. Lapta bölgesinde yeni bir vaka daha tespit edildi.

Lapta bölgesinde artan vakalar nedeniyle bölge halkında ciddi tedirgin var. Lapta bölgesinde tespit edilen vakalardan birisinin 50 kişiyle temas ettiğine dair iddialar infial yarattı. Lapta, Alsancak ve Karşıyaka bölgesinin Karpaz bölgesi gibi karantina altına alınarak bölgede tam sokağa çıkma yasağı uygulanması ve bölgeye giriş çıkışların sınırlandırılması talep ediliyor.

“PANİK OLMAYIN” ÇAĞRISI

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Lapta’da dün tespit edilen vakanın market çalışanı değil, emekli bir yurttaş olduğunu aktardı. Vatandaşların sosyal medyada gördüğü iddialar karşısında panik olduğunu dile getiren Aktuğ, “Doğru kaynaklardan bilgi edinelim. Zaman panik olma zamanı değildir” dedi.

“BU İŞİN ŞAKASI YOK”

Lapta, Alsancak ve Karşıyaka bölgesinin karantinaya alınması için Sağlık Bakanlığı’ndan talepte bulunduklarını kaydeden Aktuğ, “Konuyla ilgili Başbakanı da aradım. Vakalar çoğalıyor. İnsanlar bu işin şaka olduğunu sanıyor. Sokak gezmeleri yapanlar var” dedi. Karantinanın kolay olmadığını söyleyen Aktuğ, karantina uygulamasının hükümetin alabileceği bir karar olduğunu aktardı.

KARANTİNADA ŞÜPHELİ VAKALAR VAR! 

Öte yandan Girne’de bulunan ve karantina oteline dönüştürülen Olive Palm Öğrenci Yurdu’nda gözetim altında tutulan iki kişinin, bugün sabah saatlerinde hızlı test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine Lefkoşa Pandemi (Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet) Hastanesi’ne sevk edildikleri öğrenildi.

Kısa bir süre önce ülkeye gelen ve karantina merkezinde gözetim altında tutulan iki kişinin hızlı test kitiyle yapılan test sonucu pozitif çıktı. 20’li yaşlarda ve 50’li yaşlarda iki erkek olan şüpheli vakalara Lefkoşa Pandemi Hastanesi’nde PCR testi yapılacağı öğrenildi. Öte yandan eşi ülkemizdeki özel bir hastanede hemşire olan 50’li yaşlardaki şüpheli vakanın karantina merkezindeki odasında 3 çocuğuyla bir arada kaldığı da haber merkezimize ulaşan bilgiler arasında.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET