Haber Kuzey Kıbrıs

ONUR ÇAKIRSOY DÜNYA GENÇLİK KONSEYİNE KATILDI

ONUR ÇAKIRSOY DÜNYA GENÇLİK KONSEYİNE KATILDI
22 Kasım 2022 - 15:03

27 Ekim 1988 tarihinde Samsun’un İlkadım ilçesinde doğup büyüyen Onur Çakırsoy ilk ve ortaokul öğrenimini Samsun Alparsan İlköğretim Okulu’nda, lise öğrenimini ise Yeni Samsun Lisesi’nde tamamlamıştır.

2008 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde (UKÜ) İletişim Fakültesi’ni kazanan Çakırsoy, İngilizce eğitim veren Radyo ve Televizyon bölümünde eğitim almıştır. Üniversite eğitimini yüksek onur derecesiyle tamamlayan Çakırsoy, stajlarını birbirinden prestijli kuruluşlarda yapmıştır.

İlk stajını Kuzey Kıbrıs’ın devlet kanalı olan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda (BRTK) yapan Çakırsoy, ardından Media Zone ve Türkiye’nin önde gelen başarılı televizyon kurumlarından olan ATV’de stajını başarıyla tamamlamıştır.

Eğitiminin ardından yaşamını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sürdürmeye karar veren Çakırsoy meslek hayatına stajını da yapmış olduğu Media Zone isimli media kuruluşunda başlamıştır. Ardından Ada TV’de reklam yönetmeni olarak görev yapmıştır.

Çakırsoy, 2016 yılında mücevher sektörüne atılmış olup 2018 yılında ise ‘Gökdeniz’ süt ve süt ürünleri markasını hayata geçirmiştir. Daha sonra Media House şirketini kuran Onur Çakırsoy, aynı dönemde ayrı bir kol olarak Rent a Car sektörünün öncü markaları olan Budget ve Avis’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bölge sorumluluğunu da yürütmüştür.

Media House çatısı altında Kıbrıs’ın öncü otomobil markaları ve otelleriyle çalışan Çakırsoy, aynı zamanda dönemin başbakanı da dahil olmak üzere birçok siyasi ismin medya ve sosyal medya danışmanlığını ile PR çalışmalarını yürütmüştür. Ayrıca şu anda da KKTC’de iktidar olan Ulusal Birlik Partisi’nin ve diğer siyasi partilerin kurultay ve seçim propagandalarını da yönetmiştir. Şu an hâlâ işletmekte olduğu Media House şirketi bünyesinde halihazırda birçok haber portalının genel yayın yönetmenliğini yapan Onur Çakırsoy, 1 Haziran 2022 tarihi itibariyle Güneş Gazetesi ve Güneş TV’nin işletmesini alarak, genel yayın yönetmenliği görevini sürdürmektedir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET