Haber Kuzey Kıbrıs

Uyuşturucu zanlıları serbest

Uyuşturucu zanlıları serbest
08 Şubat 2020 - 11:22

Mağusa’da alınan ihbar üzerine Narkotik ekiplerinin araç içerisinde uyuşturucu madde ile tespit ettiği Fikret Göl ile Daniel Sasa hakkındaki polis soruşturması tamamlandı.

Tutukluluk sürelerinin dolması üzerine dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde teminat talebi ile yargıç karşısına çıkarılan zanlılar, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

SORUŞTURMA BİTTİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hasan Selvili mahkemede verdiği ifadesinde, 4 Şubat 2020 tarihinde alınan bir bilgide FG 860 plakalı araçtaki zanlı Fikret Göl ve Daniel Sasa’nın tasarrufunda uyuşturucu olduğunu ve araçla dolaştıklarını öğrendiklerini belirtti.

12:00 sıralarında söz konusu aracın Karakol bölgesinde seyir halinde tespit edilerek durdurulduğunu belirten Selvili, akabinde araçta ve zanlılar üzerinde arama yapıldığını, yapılan aramada zanlı Fikret Göl’ün üzerinde ayrı ayrı paketler içerisinde toplam 5 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddenin bulunup emare alındığını açıkladı.

Zanlılardan yapılan soruşturmada söz konusu uyuşturucu maddeyi 3 Şubat 2020 tarihinde birlikte 7 gram olarak 700 TL karşılığında bir şahıstan aldıklarını söylediklerini kaydeden Selvili, zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek yargılanmaktan kaçmalarını önlemek amacı ile zanlıların teminata bağlanmalarını talep etti.

TUTUKSUZ YARGILANACAKLAR

Mahkeme, zanlı Fikret Göl ile Daniel Sasa’nın yurt dışına çıkışını yasaklayarak seyahat belgelerine el konulması yönünde talimat verdi.

Zanlıların 5’er bin TL nakdi teminat yatırmasına karar veren mahkeme, zanlıların haftada 1 gün ispat-ı vücutta bulunmasına ve KKTC vatandaşı 1’er kefilin 75’er bin TL kefalet senedi imzalamasına karar verdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET