Haber Kuzey Kıbrıs

Rum kesimi hariç herkesle iş birliğine hazırız, Yunanistan da dahil

Rum kesimi hariç herkesle iş birliğine hazırız, Yunanistan da dahil
07 Şubat 2020 - 14:33

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz’de zenginliklerin hakça paylaşımı konusunda Rum kesimi hariç herkesle iş birliği yapmaya hazır olduklarını buna Yunanistan’ın da dahil olduğunu vurguladı.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmaları ve Libya’yla imzalanan mutabakat sonrası AB’yle Türkiye arasındaki ilişkilerin olumsuz yönde etkilendiğini dile getirdi.

Son zamanlarda Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetler, Libya ile imzaladığı mutabakat zaptı, Avrupa’yla ilişkilerinde bazı gerilmelere yol açtığını işaret eden Çavuşoğlu, “AB’nin objektif olmayan sadece dayanışma anlayışıyla hareket etmesi sebebiyle, gerçekçi yaklaşımlardan uzak durması sebebiyle bazı olumsuz durumlar oldu” ifadelerini kullandı. Fakat Türkiye’nin tüm bu konularda kendi haklarını ve Kıbrıs Türk halkının hakkını savunurken, özellikle Doğu Akdeniz’de zenginliklerin hakça paylaşımı konusunda Rum kesimi hariç herkesle iş birliği yapmaya hazır olduklarının altını çizen Çavuşoğlu, “Yunanistan da dahil” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin bu olumlu yaklaşım içindeyken Türkiye’yi dışlayan adımlara da karşı olduğunu vurgulayan TC Dışişleri Bakanı, Libya’daki durum hepimizi etkiliyor” değerlendirmesini yaptı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET

Tempobet giriş
best10