Haber Kuzey Kıbrıs

Müteahhitler Birliği eylem detaylarını açıkladı: Halkı tedbirli olmaya çağırdı

Müteahhitler Birliği eylem detaylarını açıkladı: Halkı tedbirli olmaya çağırdı
05 Şubat 2020 - 11:31

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, İmar Planı yayınlanmadığı için yarın yapacağı araçlı eylemden dolayı Lefkoşa trafiğinde yaşanabilecek sıkıntılara karşı vatandaşı tedbirli olmaya çağırırken, eyleme katılacak müteahhit ve taşeronlar için buluşma noktaları ile güzergahı duyurdu.

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB), yarın araçlı eylem yapacak…

Mağusa – İskele – Yeniboğaziçi İmar Planı’nın yayınlanmamış olmasından dolayı sokağa inmeye hazırlanan müteahhitler, belirlenen buluşma noktalarından iş araçları ile hareket ederek Başbakanlık önüne gidecek.

KTİMB tarafından yapılan yazılı açıklamada, yapılacak araçlı eylemden dolayı Lefkoşa trafiğinde yaşanabilecek sıkıntılara karşı vatandaş tedbirli olmaya çağırıldı ve eyleme katılacak müteahhit ve taşeronlar için buluşma noktaları ile güzergah bildirildi.

KTİMB’nin konu ile ilgili açıklaması şöyle:

“Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği olarak, Mağusa – İskele – Yeniboğaziçi İmar Planı’nın yayınlanmamış olmasından dolayı üyelerimizin, inşaat sektöründe emek veren çalışanların ve bölge halkının yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi ve ülke ekonomisinin daha fazla zarar görmemesi için tüm diyalog kanallarını samimiyetle ve iyi niyetle zorlamamıza rağmen netice alamadığımızı ve gelinen noktada son çare olarak gördüğümüz eylem yoluna başvurmak durumunda kaldığımızı duyururuz.

Birliğimiz, 6 Şubat 2020, Perşembe günü günü sabah saatlerinde belirlenen buluşma noktalarında üyeleri ile buluşarak, araçlar ile Başbakanlık önüne hareket edecektir.

6 Şubat Perşembe günü sabah 09:00 itibariyle Lefkoşa’da gerçekleştireceğimiz araçlı eylem nedeni ile trafikte sıkışıklıklar ve yer yer tıkanmalar yaşanmasına sebebiyet vereceğimizden dolayı şimdiden halkı tedbirli olmaları açısından bilgilendirme sorumluluğumuzun bilincindeyiz.

Ülkemizin planlı gelişebilmesi için ihtiyaç duyduğu İmar Planı’nın ivedilikle hayata geçmesi yönündeki talebimize ve bunun olmaması halinde ülke ekonomimizin ve geleceğimizin uğrayacağı zarara karşı olan bu duruşumuzun destek bulacağına olan inancımız tamdır. Trafikte yaşanabilecek olası sıkıntılardan dolayı gösterecekleri anlayış için tüm halkımıza şimdiden teşekkür ederiz.

Yapacağımız araçlı eylem için bölgelere göre buluşma noktalarımız şöyledir:

Lefkoşa, Güzelyurt ve Lefke Üyeleri: Saat 09:00 – Hidden Garden Yanı – Hamitköy Yokuşu ile Haspolat Çemberi arası – Kıbrıs Gazetesi Önü

Mağusa Üyeleri: Saat 08.30 – Güvercinlik Kavşağı

Girne Üyeleri: Saat 09.00 – Hidden Garden Yanı

İskele Üyeleri: Saat 08.30 – İskele Çemberi ile Onur Camping Arası

Buluşma noktalarında araçlara panklartların asılmasının ardından saat 10:00’da Kıbrıs Gazetesi kavşağından Lefkoşa’nın içine hareket edilerek Başbakanlık önüne varılacaktır.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET

Tempobet giriş
best10