Haber Kuzey Kıbrıs

LTB halkın yararına su fatura ödemelerinde düzenlemeler yaptı

LTB halkın yararına su fatura ödemelerinde düzenlemeler yaptı
06 Nisan 2020 - 13:20

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Başkanı Mehmet Harmancı,Covid-19 virüsüne karşı mücadelede ilk andan itibaren halkın yanında durmaya,halkla birarada hareket etmeye devam eden belediyenin insanın temel ihtiyaçlarından olan su kullanımı konusunda yine halkın yararına kararlar ürettiklerini ifade etti.

“Bu süreçte 500’e yakın suyu kesik abonemizin su sayaçlarını açtık.”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı,”Herkesin ekonomik zorluğunu anlıyoruz. Covid-19 virüsüne karşı hep beraber mücadele ediyoruz ve bu süreçte de her zamanki gibi Lefkoşalıların yanındayız. Hayattaki en önemli ihtiyaçlarımızdan birisi su kullanımıdır. Bu süreçte 500’e yakın suyu kesik abonemizin su sayaçlarını açtık. Yine yaşanmakta olan olağanüstü koşulları dikkate alarak Mart ayı faturalarınızı Şubat ayındaki fatura miktarlarınız üzerine %20 indirimli olarak yansıtılacaktır. Kapalı işyerleri için bu indirim %50 olarak uygulanacaktır.Nisan ayında fatura dağıtımı yapılmayacaktır.” dedi.

“Bu zor günleri yine hep beraber atlatacağız”

Lefkoşalıların asla mağdur olmaması için çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Harmancı bu zor günleri yine hep beraber atlatacaklarını ifade ederek tüm yurttaşlara “Evde, güvende ve sağlıkla kalın” mesajını iletti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET