Haber Kuzey Kıbrıs

FAİLLERİN BULUNMAMASI BİZİ ÜZÜYOR!

FAİLLERİN BULUNMAMASI BİZİ ÜZÜYOR!
04 Nisan 2020 - 19:50

Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu, 4 Nisan 2015 tarihinde Rize dönüşünde takım otobüsüne yapılan silahlı saldırı ile ilgili olarak duygu ve düşüncelerini FBTV’de yayınlanan 4 Nisan Gündem Özel adlı programda paylaştı.

Kaptan Emre Belözoğlu, öncelikli olarak corona virüsü salgını hakkında konuşurken “Hem Dünya hem de ülkemiz çok zor bir süreç yaşıyor. Bizler de bu süreci bize verilen antrenman programlarıyla evimizde geçirmeye çalışıyoruz. İnşallah hem Dünya hem de ülkemiz corona virüsünü yener ve herkes huzurlu, sağlıklı bir şekilde sokaklarda gezer. Bu süreci inşallah hep beraber yaşarız” diye konuştu.

Bu mesajı sonrasında 4 Nisan 2015 tarihinde yaşanan ve failleri henüz belli olmayan silahlı saldırı ile konuşan Emre, “4 Nisan 2015, tabii ki Türk futbolu adına çok talihsiz ve kara günlerden bir tanesi! Ben de o gün otobüsün içindeydim. Olay gerçekleşir gerçekleşmez takım otobüsümüzün şoförünün yanına doğru gittik ve onun polis arabasına bindirildiğini gördük. Ne yazık ki çok zor bir gündü. Ve olayın faillerinin halen bulunmaması hem futbolcular olarak bizleri hem de camiamızı üzüyor” dedi.

‘Fenerbahçe’nin olduğu her yerde Fenerbahçe mücadele eder’

“Fakat ben hem devletimize hem de polis teşkilatımıza çok güveniyorum” ifadelerini kullanan Kaptan, “İnşallah en yakın süre içerisinde bu olayın failleri bulunacaktır. Ne yazık ki çok zorlu günlerdi. Ama Fenerbahçe’nin olduğu her yerde Fenerbahçe mücadele eder. O gün de bu zorlu günleri yenmiştik. İnanıyorum ki bu süre zarfında faillerin bulunmasıyla beraber olay daha da net aydınlatılacaktır. İnşallah bir daha Türk futbolu ve Fenerbahçemiz, böyle günler yaşamaz” şeklinde konuştu.

“Çünkü o gün takımın içinde bulunan bir oyuncu olarak ben de, diğer takım arkadaşlarım da -özellikle yabancı oyuncular da- şampiyonluğa mal olacak kadar sıkıntılı süreçler yaşamıştık” ifadeleriyle o günleri hatırlayan Fenerbahçeli yıldız “Her insan, ülkemizde bulunan her sporcu inanıyorum ki bu düşüncededir; böyle günleri, böyle anları yaşamak istemez. İnşallah bir daha böyle olaylar Türkiye’de ve Dünyada yaşanmaz. Bizim için söylenebilecek en son söz, inşallah bu olayın failleri bir an önce bulunur. Biraz önce de ifade ettiğim gibi bu anlamda hem devletimize hem de polis teşkilatımıza güveniyoruz” dedi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET