Haber Kuzey Kıbrıs

Elazığ’daki Depremde Hayatını Kaybedenlere Cumhurbaşkanı Akıncı ve Bakanlardan Başsağlığı Mesajları…

Elazığ’daki Depremde Hayatını Kaybedenlere Cumhurbaşkanı Akıncı ve Bakanlardan Başsağlığı Mesajları…
25 Ocak 2020 - 0:34

Elazığ’da meydana gelen ve can kaybına da yol açan deprem, KKTC’de de üzüntüye yol açtı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Başbakan Ersin Tatar, ve birçok bakan mesajlar yayımlayarak Elazığ’daki depremden duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Akıncı mesajında şöyle dedi:

“Türkiye’de meydana gelen Elazığ merkezli depremde can kayıpları ve yaralıların olduğunu öğrenmekten büyük üzüntü duydum. Şahsım ve Kıbrıs Türk halkı adına yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlarına ve tüm Türk ulusuna başsağlığı ve sabırlar dilerim.”

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Türkiye’nin Elazığ ili başta olmak  üzere, çevre illerde meydana gelen depremde, can kayıplarının yaşandığını ve yaralılar olduğunu büyük üzüntüyle öğrendiğini belirterek can kayıplarının artmaması temennisinde bulundu.

Oğuz mesajında “Yaşanan bu afet nedeniyle hayatını kaybedenlere  Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diler, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve kardeşlerimize taziyelerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

 BAYBARS

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, merkez üssü Elazığ olan ve çevre illerde de ciddi yıkıma neden olan deprem nedeniyle büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını kaydederek “Depremden etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ölü sayısının artmaması diliyor, Türkiye’nin acısını paylaşıyorum. Başımız sağ olsun” dedi.

ATAKAN

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan da Elazığ ve Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ileterek, daha fazla kötü haber almama dileğinde bulundu.

Diğer bazı siyasiler ve vatandaşlar da Türkiye’deki deprem nedeniyle sosyal medyadan üzüntülerini paylaşıyorlar.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET

Tempobet giriş
best10