Haber Kuzey Kıbrıs

BAKAN TEST SONUCU POZİTİF ÇIKANLARI SAKLIYOR MU?

BAKAN TEST SONUCU POZİTİF ÇIKANLARI SAKLIYOR MU?
17 Nisan 2020 - 10:16

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınında bilanço her geçen gün artıyor. Ülkemizde etkisi süren ve hala kontrol altına alınamamış durumda olan korona virüsü korku yaratırken güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre sağlık bakanlığı pozitif çıkan bazı hastaların bilgilerini sakladığı ve sessiz sedasız tedavi ettiği öğrenildi.
Son zamanlarda görevden alınması ihtimalide konuşulan Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin kendisine yakın bazı kişilerin korona test sonucu pozitif çıkmasına rağmen konunun üstünü örttüğü ve mevzu bahis bu kişileri kamuoyuna bildirmeden tedavilerinin gerçekleştirdiği gelen bilgiler arasında.
Son olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kan Bankası müdürünün ayın 14 ünde yapılan test sonuçlarına göre pozitif çıkması ve bu konuda bir bilgilendirme yapılmaması gözleri yeniden Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin üzerine çekti.
Bakan Pilli’nin kan bankası müdürünün testlerinin pozitif çıkmasına rağmen açıklama yapmaması, pozitif çıkan vakalar arasına kan bankası müdürü eklememiş olması sessiz sedasız müdürün tedavisinin yapılması ve bu konunun üzerinin örtülmeye çalışması gelen bilgiler arasında.
Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin bu konu ile ilgili açıklama yapması beklenirken konusu geçen Kan Bankasını müdürünün tedavisinin sonlarına gelindiği ve durumun iyi olduğu alınan haberler arasında.
Kan Bankası müdürünün test sonucunun saklanıyor olması akıllarda Sağlık Bakanlığına ve Bakan Ali Pilli’ye yakınlığı olan daha kaç kişinin test sonuçlarının açıklanmadığını merak konusu haline getirdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET