Haber Kuzey Kıbrıs

Arıklı:Hükümet imar planı sarsıntısndan hala daha kurtulamadı

Arıklı:Hükümet imar planı sarsıntısndan hala daha kurtulamadı
05 Şubat 2020 - 10:07

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı Cemre Akar’ın hazırlayıp sunduğu 360 Derece isimli programına katılarak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Arıklı partinin durumu ve geldiği nokta nedir sorusuna verdiği cevapta siyasi parti kurmak bir dernek kurmak değildir tabanı tutmak ve yol alabilmek için mutlaka diğer siyasi partilerden olan farkınızı ortaya koymak gerektiğinin altını çizdi. Halk niçin ona değil de sana oy vereyim sorusunu sorduğu zaman ona verecek doyurucu cevaplarınız olmalıdır dedi. Arıklı o yüzden biz partimizi kurmadan bir yıl önce yeni doğuş hareketini kurduk ve köy köy ,ev ev gezip insanlarımız dinledik vizyonumuzu ve  manifestomuzu hazırlarken de büyü uğraşlar vererek çalışmalar yaptık .İlk defa diğer partilerden farklı olarak bir toplum sözleşmesi imzaladıklarını ve sözleşme ile noter huzurunda halka söz verdiklerini dile getirdi. İmzalanan bu toplum sözleşmesinde iktidara geldiğimiz taktirde üç yıl içerisinde verdiğimiz sözlerin tutulmaması halinde siyasetten ayrılacağımızı ve milletvekilliğinden ayrılacağımızın sözünü verdik. Bundan sonraki seçimlerde de yapacağımız bu olacaktır dedi. Aynı olay Cumhurbaşkanlığı seçimi içinde geçerli olacak. Biz halkımıza bir söz vereceğiz bunun manifestosunu hazırlıyoruz uygun zamanda basın toplantısı ile halkımıza ilan edeceğiz ve verdiğimiz vaatleri yerine getirmediğimiz takdirde istifamız gündeme gelecektir dedi.

Arıklı bizler parti olarak kimlik kartına göre işlem yapmıyoruz biz tüm toplumu kucaklayan ve sorunları ile ilgilenen bir partiyiz dedi ve şunları söyledi ;Toplumun yarası olmuş konulara müdahil olup düzeltmeye çalışırken bir kesim için değil herkes için çalışıyoruz. Bugün cypruvex içerisinde ki dönen dolapları gündeme getirerek orada ki uygun olmayan ortamın düzelmesi için mücadelemiz belli bir kesim için değil tüm toplumumuz içindir. Ayrımcılık olayına şiddetle karşıyız artık bizler bir elmanın iki yarısıyız dedi. Arıklı bu konu ile alakalı son olarak şu cümleyi söyledi; “İnsanın vatanı ne doyduğu yer nede doğduğu yerdir insanın vatanı ölülerini gömdüğü yerdir” bizimde iki kuşaktır ölülerimiz burada gömülmektedir bizim buradan başka vatanımız yoktur dedi..

Hükümetin durumu hakkında da konuşan Arıklı önümüzde ki günler siyaset açısından çok hareketli geçecektir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar uzun bir süreç var bu sürede de beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Herkesin  gördüğü bir gerçek var şu an ki mevcut hükümet artık ömrünü tamamlamıştır ve herhangi bir şey üretebilmesi imkansız hale gelmiştir iki partide de bakanlık yapan arkadaşların bile arasında ki sıkıntıları bizler görüyoruz eski cicim ayları artık bitmiştir. Özellikle imar planında ki o sarsıntıyı atlatamadılar. Şimdi konu bitkisel hayata girmiş olan hükümetin fişi ne zaman çekilecek? Cumhurbaşkanlığı seçiminin hemen ardından olarak gözükse de daha öncede bu işlem yapılabilir. Önümüzde ki süreç de yaşanacak cumhurbaşkanlığı seçimi iki zihniyet  arasında geçecektir bir tarafta federasyona inananlar  diğer tarafta KKTC’ye inanan onu yaşatmak için mücadele eden ve Türkiye ile beraber yürüyecek taraf .Bu iki zihniyetin yarışmasında kazaya kurban gitmemek adına çatı aday çağrısında bulunduk fakat bu çağrımıza diğer partiler olumlu cevap vermedi ama olumsuz cevapta vermediler .Bu işi bozanda Kudret Özersay oldu. İlk olarak kendisi açıkladı. Çatı aday olmuş olsaydı isim üzerinde hiç durmayacaktık ve bağımsız bir araştırmacı şirketin yapacağı anket ile isimler üzerinde konuşup kararımızı verecektik. Sonuç olarak bu isteğimiz gerçekleşmedi bizlerde adaylığımızı açıkladık. Biz parti olarak bu seçimde ilk olarak oylarımızı ’lere taşıma gayreti içinde olacaktık fakat son yaşanan olaylarda UBP’nin içerisinde ki problemler ve Demokrat Partinin aday çıkarmayacak olması bizi pozitif yönde etkiledi ve baktık ki ikinci tura uzak değiliz ve şu an için ikinci turun en iddialı adaylarında birisi olduğumu ilan edebilirim.

Anket konusunda da konuşan Arıklı şunları söyledi:

Son yapılan anket ısmarla ankettir. Bizim durumumuzu en iyi şekilde Mine hanım açıklamıştır. Biz parti olarak kırsal kesimdeyiz fakat anket firmaları genelde bu tip işleri merkezde yapmaktadırlar. O yüzden çıkan sonuçlarda sağlıklı sonuçlar değildir. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim bizim oy oranımız şu an içi yüzde 20’ler civarında. O yüzden bu anket firmalarının ne dediği bizim için çok da önemli değil yani kaale alınacak işler değil bunlar. Biz parti olarak bu seçimler için çok geniş kapsamlı çalışmaktayız. Seçimler için 325 kişilik bir seçim komitesi kurduk. Bu rakam bizim ülkemiz için gerçekten çok önemli bir rakamdır. Her bölgede her ilçede 50’şer kişilik seçim komitemiz var 25 kişide genel merkezde olacak olan kişiler ile 325 kişilik komitemizi oluşturduk. Şu an için bu komitede bulunan kişilerin eğitimleri devam ediyor manifestomuz bittikten sonra önce komitede olan arkadaşlarımıza anlatacağız ve onların tabana yayılmalarını sağlayacağız. Arıklı bu seçim sonuçları çok enteresan olacak  ve beklenmedik sonuçları olacaktır dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET

Tempobet giriş
best10