Haber Kuzey Kıbrıs

Güneyde Covid-19’a bağlı ölümlerin yaş ortalaması 66

Güneyde Covid-19’a bağlı ölümlerin yaş ortalaması 66
31 Mart 2020 - 12:38

Kıbrıs Rum basını, dün itibarıyla güneyde tespit edilmiş Corona virüs vaka sayısının 230’a ulaştığını, 77 yaşındaki bir kişinin de dün hayatını kaybettiğini yazdı.

Alithia ve diğer gazeteler,  Kıbrıs’ın güneyinde dün itibarıyla Corona virüs vaka sayısının 230’a ulaştığını yazdılar.

Gazete, güneyde dün 16 yeni vaka tespit edildiğini, 77 yaşındaki bir kişinin ise hayatını kaybettiğini belirtirken, böylelikle Corona virüsünden ötürü ölenlerin sayısının toplamda 7’ye ulaştığını aktardı.

Habere göre, hayatlarını kaybedenlerin 6’sı erkek, biri kadın ve yaş ortalamaları ise 66.

Gazete, 230 vakadan 130’unun temas yoluyla Kıbrıs’ta virüsü kaptıklarını belirtirken 230 kişinin ise tedavi olarak taburcu olduklarının altını çizdi.

Baf Kaza Mahkeme’sinde pozitif vaka

Gazete bir diğer haberinde, Baf Kaza Mahkemesi personeli olan bir kişide Corona virüsü tespit edildiğini, bu sebepten ötürü dezenfekte işlemi için mahkemenin 48 saat kapalı kalacağını yazdı.

Pozitif çıkan şahsın virüsü, bir başka pozitif vakadan kaptığının belirlendiğini vurgulayan gazete, mahkeme çalışanının yargıçlar, avukatlar ve diğer çalışanlarla yakın temas içerisinde olmasının ise endişeye yol açtığını belirtti.

Aradip bölgesi endişeli

Gazete bir diğer haberinde ise, Larnaka’ya bağlı “Aradipu” (Aradip) bölgesinde 10-12 pozitif vaka bulunduğu iddialarının bölgede huzursuzluk yarattığını, belediyenin ise, Corona tespit yaptırmak isteyen vatandaşlara yardımcı olma kararı aldığını yazdı.

Bölgede 75 yaşında hayatını kaybeden bir kişinin Corona olduğunun, ölümünün sonrasında anlaşıldığını ve şahsın eşinin de pozitif çıktığın vurgulayan gazete, 10-12 kişinin aynı aileden oldukları ve altısının tedavi olduğunu da aktardı.

Gazete ayrıca, İngiltere’de yaşayan üç Kıbrıslı Rum’un virüs sebebiyle hayatlarını kaybettiklerini duyurdu.

Hastalarda Klorokin ilacı kullanılıyor

Öte yandan Politis gazetesi, Kıbrıs’ın güneyinde corona virüsü teşhisiyle tedavi gören ve durumları ağır seyreden hastalarda, Klorokin içeren ilacın kullanılmakta olduğunu yazdı.

Haberde, Klorokin ilacının yeterli miktarda bulunduğu ve ağır seyreden vakalarda, diğer ilaçlarla birlikte kullanıldığı ifade edildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET

Tempobet giriş
best10