Haber Kuzey Kıbrıs

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın İmzaladı, Taraftar Rekoru Kırdı!

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın İmzaladı, Taraftar Rekoru Kırdı!
30 Ocak 2020 - 23:25

Beşiktaş, düzenelenen görkemli bir imza töreninde Sergen Yalçın ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı. Törende eski teknik direktör Abdullah Avcı ile eski başkan Fikret Orman’a tepki gösterildi. Öte yandan Sergen Yalçın’ın imza töreni kulüp tarihine geçti. İşte tüm detaylar…

Beşiktaş Kulübü, Vodafone Park’ta düzenlediği coşkulu törenle yeni teknik direktörü Sergen Yalçın ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ve yöneticiler, imza töreni için saha içinde kendilerine ayrılan bölüme geldi. Daha sonra platformdaki yerini almak üzere saat 19.03’te sahaya çıkan Yalçın, öncelikle taraftarları selamladı. Daha sonra skorboarddan Sergen Yalçın’ın Beşiktaş formasıyla attığı gollere yer verildi.

Yalçın, Ahmet Nur Çebi’nin yanı sıra yöneticiler Erdal Torunoğulları ve Emre Kocadağ’ın da katılımıyla 1,5 yıllık sözleşmeye imza attı. Siyah-beyazlı takımın yeni teknik direktörü Yalçın, taraftarların isteği üzerine imza töreni öncesi bir kez daha tribünün önüne gelerek üçlü çektirdi.

Tören için hazırlanan platformun arkasında “Hoş geldin Sergen Yalçın, Çünkü Sen Dünden Yarına” yazısı yer aldı. Aynı yazı, reklam panolarına da yansıtıldı.

Taraftarlara seslenen başkan Çebi, “En kıymetli varlığımız ve gücümüz sizsiniz. Bu büyük camianın yetiştirdiği büyük bir değer, Beşiktaş’ın evladı Sergen hocamızla beraber yola devam etme kararı aldık. Kendisine, imza töreni için gösterdiği anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Çebi, “Bu sürece kadar görev yapan değerli hocamız Avcı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” derken, taraftarlar takımın eski teknik direktörü Abdullah Avcı’ya tepki gösterdi. Taraftardan takıma destek isteyen Çebi, “Hocamızın Beşiktaş’ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.

Yalçın: Çok heyecanlıyım

Yalçın: “Çok heyecanlıyım” 

Sergen Yalçın ise yaptığı kısa konuşmada “Çok heyecanlıyım. Hayatımda hiç bu kadar heyecanlanmadım. Öncelikle bize bu şansı verdiğinden dolayı başkanımıza ve yönetimimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Taraftarlara da desteklerinden dolayı teşekkür eden Yalçın, “Taraftarımıza sonsuz şekilde minnettarım. Milyonlarca Beşiktaş taraftarına teşekkür ediyorum. Bu destek benim için mükemmel. Ayrı ayrı herkese teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Taraftarlar büyük mutluluk yaşadı

Taraftarlar büyük mutluluk yaşadı 

Sergen Yalçın, geride kalan sezonlarda Guti ve Ricardo Quaresma’nın transferindeki gibi bir törenle 1,5 yıllık sözleşmeye imza attı.

İmza törenini 21 bine yakın siyah-beyazlı taraftar izledi. Başkan Çebi taraftar sayısıyla ilgili olarak, “Burada bulunan 21 bini aşkın arkadaşıma teşekkürler. İşte büyük Beşiktaş burada, hocasıyla, yönetimiyle ve taraftarıyla.” dedi.

Taraftarlar, saha içinde oluşturulan platforma bakan tribünlerin önüne yığıldı. Siyah-beyazlılar, Taksim tarafındaki kale arkası tribününü de doldurdu.

Guti ve Quaresmayı geçti

Guti ve Quaresma’yı geçti 

Beşiktaş’ta daha önce statta yapılan imza törenlerinde en fazla seyirciyi 20 bin kişiyle Guti çekmişti. Guti’nin ardından 18 bin kişi ile Ricardo Quaresma’nın imza töreni geliyor.

Taraftarlar, stat hoparlöründen çalınan “Elbet bir gün buluşacağız” şarkısına hep bir ağızdan eşlik etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET