Haber Kuzey Kıbrıs

BAKAN SÜREKLİ İYİMSER TABLO ÇİZİYOR!

BAKAN SÜREKLİ İYİMSER TABLO ÇİZİYOR!
18 Nisan 2020 - 20:08

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınında bilanço her geçen gün artıyor. Ülkemizde etkisi süren ve hala kontrol altına alınamamış durumda olan korona virüsü korku yaratırken güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre sağlık bakanlığı pozitif çıkan bazı hastaların bilgilerini sakladığı ve sessiz sedasız tedavi ettiği öğrenildi.
Son zamanlarda görevden alınması ihtimalide konuşulan Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin kendisine yakın bazı kişilerin korona test sonucu pozitif çıkmasına rağmen konunun üstünü örttüğü ve mevzu bahis bu kişileri kamuoyuna bildirmeden tedavilerinin gerçekleştirdiği gelen bilgiler arasında.
Son olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kan Bankası’nda ismini şuan açıklayamayacağımız üst düzey görevde çalışmakta olan bir kişinin ayın 14 ünde yapılan test sonuçlarına göre pozitif çıkması ve bu konuda bir bilgilendirme yapılmaması gözleri yeniden Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin üzerine çekti.
Bakan Pilli’nin kan bankası yetkilisinin testlerinin pozitif çıkmasına rağmen açıklama yapmaması, pozitif çıkan vakalar arasına kan bankası üst düzen çalışanı ve 8 ekstra kişinin daha eklememiş olması sessiz sedasız müdürün tedavisinin yapılması ve bu konunun üzerinin örtülmeye çalışması gelen bilgiler arasında.
Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin bu konu ile ilgili açıklama yapması beklenirken konusu geçen 8 kişinin tedavisinin sonlarına gelindiği ve durumun iyi olduğu alınan haberler arasında.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET