Haber Kuzey Kıbrıs

Amcaoğlu “İç borçlanmaya gitmemeyi son raddeye kadar zorlayacağız”

Amcaoğlu “İç borçlanmaya gitmemeyi son raddeye kadar zorlayacağız”
21 Nisan 2020 - 9:10

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Türkiye’nin desteğinden şüphe duymadığını belirterek, “bu zor süreçte iç borçlanmaya gidilebilir. Fakat iç borçlanmaya gitmemeyi son raddeye kadar zorlayacağız” dedi.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu Genç TV’de yayımlana Kıbrıs’ta Manşet programına konuk oldu.

Gazeteci Gökhan Altıner’in sorularını yanıtlayan Amcaoğlu, ülke ekonomisine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Covid-19 salgının hem ekonomik hem de sağlık anlamındaki ilerlemesinin her ülkede aynı veya paralel devam etmediğini belirten Amcaoğlu, “bugün turizm, eğitim ve inşaat alanlarının içinde boğuştuğu sorunlarla ilgili fikirleri ancak tartışarak sonuca ulaştırabiliriz. Tartışmak ve paylaşımda bulunmak bu süreçte büyük önem taşıyor” dedi.

“Ben işimi seviyorum. İşimin zor olduğuna değilde zor bir süreçten geçtiğimizin farkındayım” diyen Amcaoğlu, “burada dikkat çekilmesi gereken husus ekip çalışmasıdır. Kolektif düşünce yapısı ile bu zorluklardan çıkabilirsiniz. Her şeyi ben bilirim havasıyla idare etmeye çalışırsanız çok kısa sürede burnunuzun üzerine çakılırsınız. Benim böyle bir yapım yok. Her zaman kolektif düşünce yapısı ve ekip çalışmasını ön planda tuttum” ifadelerine yer verdi.

Bu süreç içerisinde ekip çalışmasının her şeyden daha önemli olduğuna dikkat çeken Amcaoğlu, “kaynaklarımızı ne şekilde devamını sağlayıp, bu ekonomik anlamda sıkıntıları sürdürülebilir kılıp bu sorundan en az zararla nasıl çıkabilirizi sağlamaktır önemli olan…” şeklinde konuştu.

“İÇ BORÇLANMAYA GİTMEMEYİ SON RADDEYE KADAR ZORLAYACAĞIZ”

“İlla ki kendi biriktirmiş olduğumuz fon ve mevduatlarımızdan, iç borçlanmaya gitmemeyi son raddeye kadar zorlayacağız” sözlerine yer veren Amcaoğlu, “Bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti ile dış finansman kaynağı olarak destek devam edecektir. Her zaman olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğinin yanımızda olduğundan eminiz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarında da belirttiği gibi KKTC’ye destek devam edecektir.”

“POPÜLİZMİ BİR KENARA BIRAKALIM”

“Türkiye Cumhuriyeti her hafta bize yardım gönderiyor. Bu yardımlar bile siyasete kurban ediliyor. Ben seyrediyorum sadece… üzülerek seyrediyorum. Çünkü bu dönemde özellikle üzerine basa basa söylediğim bir şey var; lütfen bu dönemde siyaset yapmayalım. Popülizmi bir kenara bırakalım. Bu süreçten çıkarken kimsenin yaşına başına, cinsiyetine ve siyasetine bakmayacak Covid-19 ile ilgili bulaşı…”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET

Tempobet giriş
best10