Haber Kuzey Kıbrıs

AKPINAR UYARDI! ”YIKIM BÜYÜK OLACAK”

AKPINAR UYARDI! ”YIKIM BÜYÜK OLACAK”
11 Nisan 2020 - 19:59

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, COVID-19 pandemi süreci ile ilgili alınan tedbirlerin yetersiz olduğu ve sürecin hala gerçek anlamda ciddiye alınmadığı yönünde açıklamada bulundu.

Akpınar yaptığı açıklamasında, sürecin ortaya koyacağı yıkımın, 2. Dünya Savaşı’ndan daha büyük olacağını öngörerek şunları söyledi;

“KKTC Devleti hala sürecin ciddiyetini anlamak istememekle kararlı. Allah Aşkına çocuklarımız ve onların geleceği için tüm kapılar süratle kapatılsın. Bu salgın çocuk oyuncağı değil. Bitene kadar KKTC kendisini karantina altına almalıdır.

Akpınar: “Tüm İnsanlık Var Olabilme Savaşında”

Birleşmiş Milletler ’in açıklaması net. “COVID-19’la mücadele yeterliliği az olan ülkelerin geleceği belirsiz!” İnsanlığın tüm değerleri ve ayrıca Dünya Ekonomisi telafisi mümkün olmayan bir yara aldı. Anlamak lazım; Yaz tatili YOK! Yeni yıl planları YOK! Tüm insanlık var olabilme savaşında.

Asıl ürkütücü olan ise, içerisinde bulunduğumuz gerçekliğin; hakikatin farkında olmayanların kararları ve çaresizliklerine terkedilmiş durumda olmamız.

Akpınar: “Yıkım 2. Dünya Savaşından Daha Büyük Olacak”

İnşallah yanılmış olurum ama gerçek şu ki; bu virüsün çaresi-tedavisi olmadığı sürece ve bu pandemi korkusu devam ettiği ve gerçek olduğu sürece, 3 ay, 6 ay, 1 yıl… İnsanlık her ne kadar bir an önce normale, geçmişe dönmek istese de dönemeyecek olması. Yıkım 2. Dünya savaşından daha büyük olacak.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET