Haber Kuzey Kıbrıs

03 Nisan 2020 - 11:13
Sağlık eski Bakanı Filiz Besim Genç TV’de Nazar Erişkin’in sorularını yanıtladı ve bulunduğumu dönem içerisinde Sağlık eski Bakanı olmasına rağmen Sağlık Bakanlığından şeffaf ve düzenli bilgi alamadığını söyledi.

Bankalardaki kuyrukları, marketlerdeki yığılmayı gördüğü zaman ciddi anlamda kaygı duyduğunu belirten Sağlık eski Bakanı Filiz Besim, bazı bankaların gerçekten duyarlı davrandığını kaydetti.

Tüm toplumun bu konularda kaygı duyduğunu söyleyen Besim, polisin, zabıtanın gezip cezalar kesmesi gerektiğin ifade etti.

Bazı cezaları duyduğunu ve olumlu bulduğunu kaydeden Besim, basın emekçilerinin de çok büyük bir kamu görevi yaptığını dile getirdi.

Hükümetin, polis, belediye, vasıtasıyla alacağı önlemlerin önemli olduğuna dikkat çeken Besim, “Eğer ki risk almak istemiyorsak evde kalacağız. İzole olacağız. Çok ama çok önemlidir bu. Sağlık çalışanları çok büyük bir emek veriyor” dedi.

Bulunduğumuz dönem içerisinde yetkililerden söz konusu durumda şeffaf ve düzenli bilgilendirme alamadıklarını söyleyen Besim, kendisinin de Sağlık eski Bakanı olmasına rağmen düzenli bilgi alamadığını ifade etti.

“Benim aldığımı bilgiler hem hekim arkadaşlarımdan. Kendimizi sorumlu hissediyoruz” diyen Besim, bu süreçte başarının bilgilendirmeyle geleceğini belirtti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ANKET

Tempobet giriş
best10